Stoner világbajnok

Írta:
Értékelés:
(0 szavazat)

Casey Stoner a 26. születésnapján megszerezte a második világbajnoki címét az ausztrál MotoGp futamon.

Persze megszerezte a pole pozíciót, és a leggyorsabb kör is a neve mellé került. Mindez nem volt elég Stonernek, az utolsó valenciai versenyen beállította Rossi és Lorenzó rekordját a 16 dobogós helyezéssel egy szezonban. Nem csak ezt a rekordot állította be, de honfitársa Doohan 10 pole pozíciós rekordját is. Már a szezon első tesztjén sejthető volt, hogy a gyári Hondákat nehéz less utolérni, bár akkor még a Honda új váltójának tulajdonították a kitünő időket, de később kiderült, hogy Stoner is odatette magát. Az öt éves 800 cm3-as korszakban a Honda is szerzett egy bajnoki címet. Stoner több versenyt nyert (33) mint bármilyen más versenyző, mindemellett két világbajnoki címet is begyűjtött két különböző motorgyártóval. Nehéz ebből nem azt a végkövetkeztetést levonni, hogy nem ő a legsikeresebb 800-as versenyző.

Megjelent: 49428 alkalommal Utoljára frissítve: 2011. december 05., hétfő 19:57